Sorting
Source
Katalog księgozbioru
(4)
Form of Work
Książki
(4)
Proza
(3)
Publikacje popularnonaukowe
(1)
Status
available
(5)
only on-site
(1)
Branch
Biblioteka Główna - Dzieci
(2)
Filia nr 2
(3)
Filia nr 2 Czytelnia
(1)
Author
Dmytruszyńska Anna
(1)
Kocurek Alicja
(1)
Kozień Jerzy
(1)
Kołodziej Katarzyna (1975- )
(1)
Kubilus Karolina (1963- )
(1)
Loskot Kamila
(1)
Loskot Łukasz (1983- )
(1)
Maj Paweł (1983-)
(1)
Year
2020 - 2025
(2)
2010 - 2019
(2)
Time Period of Creation
2001-
(4)
Country
Poland
(4)
Language
Polish
(4)
Audience Group
Dzieci
(3)
6-8 lat
(2)
9-13 lat
(1)
Młodzież
(1)
Demographic Group
Literatura polska
(4)
Subject
Duchy
(1)
Etnografia
(1)
Literatura dla dzieci polska
(1)
Ludzie a zwierzęta
(1)
Mitologia słowiańska
(1)
Nawiedzone zamki
(1)
Psy
(1)
Schroniska dla zwierząt
(1)
Strach
(1)
Genre/Form
Opowiadania i nowele
(2)
Fantastyka
(1)
Opracowanie
(1)
Powieść
(1)
Domain
Edukacja i pedagogika
(1)
Etnologia i antropologia kulturowa
(1)
4 results Filter
Book
In basket
Panna i Smok / [tekst] Anna Dmytruszyńska ; Alicja Kocurek. - Trzebnica : OVO, 2015. - 21 s. : il. kolor. ; 29 cm.
"»Panna i Smok« to legenda o silnej dziewczynce, jej dzielnym tacie i ich dość kłopotliwej przygodzie z głodnym Smokiem. Nazywanie tej historii feministyczną byłoby sporym uproszczeniem, choć pewnie każdy znajdzie w niej to, czego szuka. Dla mnie, jako autorki, płeć bohatera nie ma tu znaczenia, nie ona jest w tekście symboliczna. To według mnie ksiazka w równej mierze dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Starałam się w możliwie lekki i zabawny sposób przywrócić do łask trochę przykurzone zjawiska, jakimi są zdolnośc myślenia, wnioskowania i ponoeszenia konsekwencji. W dobie życia »tu i teraz«, patrzenie w szerszej perspektywie nie jest modne, przez co nieustannie wpadamy w kolejne pułapki prostych i pozornie wygodnych rozwiązań. »Panna i Smok« to hołd oddany dziecięcej samodzielności, którą należy wspierać i która jest czymś naturalnym, póki jej nie »popsujemy«. A specjalną dedykację kieruję do ojców, w podziękowaniu za to, że są i życząc im, żeby byli bardziej." Anna Dmytruszyńska
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
Biblioteka Główna - Dzieci
There are copies available to loan: sygn. Pf/II (1 egz.)
Filia nr 2
There are copies available to loan: sygn. Pf/II (1 egz.)
Book
In basket
Chcesz się dowiedzieć, dlaczego w upalne południe nie należy wychodzić w pole? I czemu lepiej omijać bagna i mokradła? Dlaczego mówimy, że "licho nigdy nie śpi" albo że "w nocy dusiła mnie zmora"? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w niezwykłym, autorskim bestiariuszu Kamili i Łukasza Loskot "Czy to pies, czy to bies, czyli zbiór słowiańskich stworów". Pięknie ilustrowana książka wprowadza młodszych (i starszych) czytelników w niezwykły świat słowiańskiej mitologii, gdzie groźne Mamuny sąsiadują z dobrodusznym Chmurnikiem i złośliwą Strzygą. Świat trochę straszny, trochę śmieszny, czasem złowieszczy. Narysowanym prostą, nowoczesną kreską portretom mitologicznych stworów towarzyszą zabawne, dowcipne teksty, w których dawne legendy w zaskakujący sposób splatają się ze współczesnością.
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
Biblioteka Główna - Dzieci
There are copies available to loan: sygn. 39 (1 egz.)
Filia nr 2
There are copies available to loan: sygn. 39/III (1 egz.)
Book
In basket
Miki klapnięte uszko / Karolina Kubilus ; narysowała Kasia Kołodziej. - Wydanie 1. - Wrocław : Wydawnictwo Ovo, 2021. - 62, [1] strona : ilustracje ; 23 cm.
Miki to jasnobrązowy sympatyczny kundelek z oklapniętym uszkiem. Zanim znalazł swój dom u pana Tomasza, część życia spędził w schronisku dla zwierząt. Pewnego razu jego pana z zawałem serca zabiera z ulicy pogotowie, a Miki zostaje sam. Zziębnięty i głodny błąka się po mieście w poszukiwaniu pana Tomasza. Boi się, że zostanie złapany i odstawiony z powrotem do schroniska…
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Filia nr 2
There are copies available to loan: sygn. Pf/II (1 egz.)
Book
In basket
"Upiorne" wędrówki Lubicie się czasem trochę „pobać”, poczuć nieswojo, ale tak tylko trochę, bo właściwie nic strasznego wam nie grozi? To tak jak podczas oglądania horroru - zawsze można użyć odpowiedniego przycisku na pilocie i przerażające obrazy znikają. Jeśli gustujecie historiach o duchach i zjawach, to ta książka jest właśnie dla was! Paweł Maj - specjalista od grozy dziecięcej - zaprasza w niezwykłą wędrówkę po polskich zamkach, dworkach, pałacach i ruinach, w których… straszy. Kto straszy i dlaczego, dowiecie się czytając te mrożące krew w żyłach historie oraz oglądając jedyne w swoim rodzaju ilustracje Jerzego Kozienia. Czy Czarne Damy lubią plotki? Co kryje studnia na dziedzińcu zamku Czocha? Dlaczego w okolicach Leśnicy nie wolno zamawiać pizzy? Czy duchy potrzebują parasoli? Który z żagańskich maszkaronów ma diabelska twarz? I tak dalej, i tak dalej… Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, sięgnijcie po "prawie prawdziwy przewodnik" Pawła Maja. Świetna zabawa gwarantowana!
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Filia nr 2 Czytelnia
Copies are only available in the library: sygn. B/II (1 egz.)
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again