Sorting
Source
Katalog księgozbioru
(3)
Form of Work
Książki
(3)
Publikacje popularnonaukowe
(2)
Literatura faktu, eseje, publicystyka
(1)
Status
available
(2)
unavailable
(1)
Branch
Filia nr 2
(2)
Filia nr 9
(1)
Author
Binder Marek
(1)
Clarke Rachel
(1)
Jandial Rahul (1972- )
(1)
Krupiński Michał (fizyk)
(1)
Rossowski Dariusz
(1)
Wołk-Łaniewski Jerzy
(1)
Year
2020 - 2025
(1)
2010 - 2019
(2)
Time Period of Creation
2001-
(3)
Country
Poland
(3)
Language
Polish
(3)
Audience Group
Dorośli
(1)
Młodzież
(1)
Subject
Eksperymenty
(1)
Etyka lekarska
(1)
Fizyka doświadczalna
(1)
Jandial, Rahul (1972- )
(1)
Lekarze
(1)
Lekarze a pacjenci
(1)
Mózg
(1)
Nauka
(1)
Neurochirurgia
(1)
Postawy
(1)
Psychofizjologia
(1)
Służba zdrowia
(1)
Umysł
(1)
Genre/Form
Opracowanie
(1)
Publicystyka
(1)
Domain
Medycyna i zdrowie
(2)
Fizyka i astronomia
(1)
Nauka i badania
(1)
3 results Filter
Book
In basket
Książka ta jest moją próbą oddzielenia neurobajek od neuronauki i pseudopewników od uzasadnionej nadziei. Chcę ci pomóc osiągać cele, które sobie wyznaczyłeś, oraz sprawić, by ani ty, ani twoi najbliżsi nie wylądowali na moim stole operacyjnym. Rahul Jandial, jeden z wielkich neurochirurgów naszych czasów, jak nikt inny wie, co kryje się w naszej głowie. Teraz swoje narzędzia wkłada do rąk tobie… Pozwól autorowi zabrać się na wycieczkę do sali operacyjnej oraz w podróż w różne zakątki świata, aby obserwować wyzwania, przed którymi staje. Wydłutuj otwór w czaszce i zanurz palce w tym osobliwym narządzie, który konsystencją przypomina budyń lub pasztet. Daj się zaprosić do laboratorium, a na własne oczy zobaczysz dokonania, dzięki którym science fiction staje się rzeczywistością! Autor tej książki wie też, co zrobić, żeby w pełni wykorzystać mózgowe zasoby. Sięgnij więc do Jak otworzyłem mózg, jeśli chcesz się z pierwszej ręki dowiedzieć: Czy uprawianie tai chi zmieni cię w Einsteina? Czy częste korzystanie z elektroniki wypali ci szare komórki? Czy dzięki nauce hiszpańskiego staniesz się uważny i skupiony? Czy bujanie w obłokach uczyni z ciebie mistrza kreatywności? Czy jedzenie jabłek i fasoli zrobi z ciebie optymistę? Dlaczego lepiej nie naciskać „wyznacz trasę” na telefonie? Pacjenci Jandiala dowodzą, że mózg ma cudowne możliwości regeneracyjne i wyjątkową plastyczność. Choćbyś więc miał sto dwadzieścia lat, możesz mu podkręcić obroty, bo na zmiany nigdy nie jest za późno (choć im wcześniej zaczniesz, tym dłużej skorzystasz z ferrari w swojej głowie) [opis wydawcy].
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Filia nr 2
All copies are currently on loan: sygn. 61 (1 egz.)
Book
In basket
(Feeria Science)
Jeśli sądzisz, że fizycy podchodzą do wszystkiego z powagą i zamknięci w sterylnych laboratoriach wykonują wyłącznie doświadczenia, które mają rozwiązać największe zagadki ludzkości, to… jesteś w grubym błędzie! Autor tej książki dowodzi, że nawet szacowni badacze, poszukując prawdy, bez wahania wykonują eksperymenty naukowe z pozoru pozbawione sensu, a nawet śmieszne. Choćby takie, które przybliżą nas do odpowiedzi na pytania: O Na ile kawałków łamie się spaghetti, lazania i świąteczny opłatek? O Jak chodzić po wodzie, nie będąc Jezusem? O Jak nie wylać kawy? O Dlaczego bąbelki w piwie czasem toną? I chociaż sporo tych doświadczeń prowadzi na manowce, to właśnie takiemu nowatorskiemu podejściu zawdzięczamy postęp w rozumieniu fizycznej rzeczywistości. Ryzyk-fizyk dowodzi tego, opierając się na przykładach, których niezwykłość wynika ze… zwyczajności. Daj się wciągnąć opisom przezabawnych doświadczeń i klarownych wyjaśnień procesów fizycznych, z którymi stykamy się na co dzień, i użyj tej książki jako klucza do barwnego świata samodzielnych odkryć. Zobaczysz, że wszystko wokół stanie się dla ciebie źródłem ekscytujących przeżyć!
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Filia nr 9
There are copies available to loan: sygn. 53/III (1 egz.)
Book
In basket
Jest czwarta nad ranem, a ja jestem lekarką rezydentką i piszę z weekendowej nocnej zmiany w szanowanym szpitalu klinicznym. Odpowiadałam na wezwania do zatrzymania krążenia, reagowałam na zagrażające życiu krwotoki i wstrząsy septyczne, trzymałam za dłoń młodą kobietę umierającą na raka, usiłowałam pocieszyć jej rodzinę, przemierzyłam mile ciemnych korytarzy, gdzie chwilami chciałam szlochać z wyczerpania, zapomniałam o jedzeniu, zapomniałam o piciu, sięgałam do najgłębszych rezerw posiadanej siły, aby w tę niekończącą się noc móc wciąż dawać moim pacjentom współczucie, życzliwość, a przede wszystkim właściwe leki. Jak traumatyczne okazuje się rozpoczęcie pracy pełnoetatowego lekarza? Jak wstrząsające jest wkroczenie do świata bólu, straty i traumy? Jak to jest być lekarzem nowicjuszem zmuszonym do podejmowania decyzji, które mogą na zawsze zmienić lub zakończyć czyjeś życie? Przeciętnemu człowiekowi trudno sobie wyobrazić sytuacje, gdy lekarze walczą o satysfakcjonujące miejsce w hierarchii zawodowej kosztem pacjenta. A ta bitwa toczy się na co dzień… "Z ręką na pulsie" to niezwykłe wspomnienia wkraczającej w medyczny świat młodej, niedoświadczonej lekarki. Opowieść o tym, jak głód rywalizacji i chęć utrzymania renomowanej pozycji decydują o stanie służby zdrowia. Czy ludzka zawiść i chęć „utarcia nosa” lekarzom nowicjuszom mogą okazać się ważniejsze od zdrowia pacjenta? [wydawca]
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Filia nr 2
There are copies available to loan: sygn. 61 (1 egz.)
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again